שעות הפעילות בבית אהבה רבה:
בימים א' עד ה'
בשעות הבוקר:  09:00 -13:00
בשעות אחה"צ: 20.00-16.00
שאלות, הודעות ותגובות אפשר לשלוח
גם באמצעות טופס צור קשר
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סרט שרי
 
 
התוכנית שודרה ב12/12
(הביאו את הסמן ל49.20)
 
התוכנית ששודרה ב02/02/12
 
התוכנית ששודרה ב 23.3.12
 
התוכנית ששודרה ב 25.5.12
 
 
 
סרט סאם
 
 
התוכנית ששודרה ב22/11
(הביאו את הסמן 40.51)
 
התוכנית ששודרה 08/02/12
 
התוכנית ששודרה 24/05/12

שאלות ותשובות

 

ריכזנו כאן חלק מהשאלות הפופולאריות ביותר המגיעות אלינו. התשובות עליהן, מן הסתם, מעניינות רבים.שאלות כלליות
 
האם לימוד שיטת "אהבה רבה" ו/או הטיפול בשיטת "אהבה רבה" מותרת מבחינה יהודית והאם היא מתאימה גם לאנשים דתיים?
כן, בוודאי. שיטת "אהבה רבה" מגיעה מרוחה ומהווייתה העמוקה של היהדות. (שם השיטה "אהבה רבה" לקוח מהברכה השניה לפני קריאת שמע של שחרית). היא מתאימה, כמובן, גם לדתיים וגם לחילוניים, וחלק גדול מהמטופלים ומהתלמידים של שיטת "אהבה רבה" הם שומרי מסורת ודתיים.
 
האם ניתן להיות מטופל בשיטת "אהבה רבה" במקביל לרפואה הקונבנציונאלית?
התשובה לשאלה זו היא חיובית. בהחלט ניתן ובמקרים מסוימים גם רצוי לשלב בין שתי השיטות. מכיוון שקיימת חשיבות רבה לקבלת האבחון הרפואי, הטיפול התרופתי והטיפול הקונבנציונאלי הנוסף, במיוחד במחלות אונקולוגיות. יחד עם זאת, שיטת "אהבה רבה" משלימה את הטיפול הקונבנציונאלי.
הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת, לרוב, במחלה מסוימת "נטו" - בלי לקחת בחשבון תופעות גופניות/נפשיות אחרות שכביכול לא קשורות אליה. שיטת "אהבה רבה" רואה באדם יצור שלם של גוף-נפש-רוח ומחפשת את הסיבות העמוקות להיווצרות המחלה/הבעיה.
היא מקשרת בין תופעות שונות מהן סובל האדם, מטפלת בהן, ובכך היא גם מסייעת למניעת המחלות (למשל, ע"י חיזוק מערכת החיסון של הגוף). כי כשמטפלים בסיבות העמוקות למחלה, פוחת הסיכוי להישנותה.  
במקרים רבים שהרפואה הקונבנציונאלית לא יכולה לתת מענה, שיטת "אהבה רבה" מאפשרת הקלה, שיפור משמעותי באיכות ובתוחלת החיים של האדם, ולעיתים גם ריפוי מלא.

האם טיפול בשיטת "אהבה רבה" יעבוד גם אם האדם ספקני לגבי השיטה?
שיטת "אהבה רבה", פועלת גם ברובד האנרגטי וגם ברובד המודעותי. החלק האנרגטי שבה - ישפיע לטובה על כל אדם, גם אם הוא ספקני לגביה, או שמראש הוא אינו מאמין שהטיפול יצליח. יתכן שהאדם יסכים באופן גלוי לקבל טיפול בשיטת "אהבה רבה", אבל בתוך תוכו - ולו באופן בלתי מודע - הוא לא יאמין שהטיפול אכן יסייע לו. זה לא ישנה. וההוכחה הברורה ביותר שהשיטה פועלת גם ללא "אמונה" – היא מידת יעילותה הרבה לפעוטות.
אלא שתנאי בסיסי לקבלת טיפול בשיטת "אהבה רבה", הוא שאותו אדם ירצה את הטיפול ויסכים לקבלו. הוא לא צריך בהכרח להאמין שהטיפול יסייע לו, אבל הוא כן צריך להביע את רצונו המלא לקבל אותו ולהיות "נוכח" ופעיל בתוך התהליך. וזאת, מהסיבה הפשוטה, שלתיקון החלק המודעותי של האדם - צריך את שיתוף הפעולה ההכרתי שלו.
אגב, כשמדובר בתינוקות או בילדים, בראש ובראשונה נדרשת, כמובן, הסכמת ההורה.
 
האם לומדים את שיטת "אהבה רבה" ואז מטפלים בעצמנו, או שמדובר בטיפול בליווי מטפל?
אפשר גם וגם. שתי האפשרויות קיימות. כל מורה או מטפל ייתן לתלמידיו או למטופליו לפחות טכניקה אחת לתרגול עצמי בבית. בהחלט ניתן לתרגל לבד חלק מהטכניקות. אבל לבעיות עמוקות יותר, רצוי לעבור טיפול פרטני אצל מטפל. כי לפעמים יש צורך במישהו מנוסה שיתמוך בתהליך, ויוכל לקחת אותנו צעד נוסף קדימה. אנחנו יכולים לעבור לבד הרבה מהתהליכים האישיים שלנו, אבל במקרים רבים אנחנו צריכים שיהיה לידנו מישהו שיראה אותנו. שיעזור לנו עם ההתנגדויות שלנו, שיתמוך, שיכוון במקומות קשים או כואבים מאד, שיעזור לנו לעבד ולהבין. אגב, כל המטפלים בשיטת "אהבה רבה", מתייעצים ומטפלים האחד בשני, כדי לקבל תמיכה בתהליך האישי שלהם.
 


שאלות בנושא לימודים

 

היכן מתבצעים הקורסים בשיטת "אהבה רבה"?
מרבית הקורסים נערכים בהוד השרון, בבית "אהבה רבה", רחוב משאבים 33. ישנם גם קורסים שמתקיימים ברחבי הארץ - לפי הביקוש ומיקומם של המורים שלנו.
 
האם ניתן לקבל גמול השתלמות ממשרד החינוך, על לימוד הקורסים של "אהבה רבה"?
לצערנו, הבניין בו נערכים מרבית הקורסים בהוד השרון אינו בתקן של משרד החינוך ולכן אין ביכולתנו לתת גמול השתלמות.
 
מה משך כל שיעור בקורס?
כל שיעור מכיל תכנים שונים ולכן אין לו משך זמן קבוע. אורכו הממוצע של שיעור הוא שעה וחצי – שעתיים. שיעורים מעמיקים במיוחד, עשויים להימשך גם יותר מזה.
 
אם יש לי שאלה בקשר לנלמד בקורס, האם יש לי את מי לשאול מעבר לשעות הלימוד?
כן, בהחלט. ניתן להתקשר למשרד או למורה ולשאול. כמו כן ניתן לשלוח מייל למשרד או למורה. אנחנו מבטיחים תשובה במהירות האפשרית לכל תלמיד.
 
אני מאד דיסקרטי וקשה לי להיפתח לפני אחרים. האם הלימוד הקבוצתי מחייב אותי לספר את כל "צרותיי" ברבים?
לא, אין חובה כזאת. יש מי שיספרו על הקורה אותם ויש שיעדיפו לשמור זאת לעצמם. אבל מתוקף החומר הלימודי שנוגע בלא מודע שלנו - יפתחו ערוצי מחשבה חדשים לפני המשתתפים, ואז, הם אולי ינהגו אחרת ממה שהם רגילים. יש שהגיעו עם החלטה מודעת לא לדבר, ובסופו של דבר דיברו יותר מכולם. אבל אין שום הכרח להיפתח במסגרת הקורס, או לספר דברים שלא מעוניינים לשתף בהם אחרים. הקורס הוא אישי וכל אחד לוקח את השעורים לאן שהוא רוצה.
 
החסרתי כמה שעורים בקורס הראשון, האם אני יכול להמשיך לקורס הבא?
כן, כי כל שיעור עומד בפני עצמו ואין מניעה להחסיר - בתנאי שמשלימים את הנלמד. קיימת אצלנו שיטת השלמת שיעורים. וכך, מי שהחסיר שיעור יכול להצטרף לקורס מקביל, עם קבוצה אחרת, לאותם שיעורים שהחסיר. גם אם הוא כבר המשיך לקורס הבא.

"קורס מטפלים" מיועד רק למי שמעוניין להיות מטפל?
"קורס מטפלים" הוא קורס מעמיק, הצולל לתוך מעמקי המודעות של כל משתתף. הוא מעניק לו כלים מדויקים, המשמשים אותו בראש ובראשונה לעצמו ולסביבה הקרובה שלו. אנחנו לא בודקים מה הסיבה שהתלמידים ממשיכים ל"קורס מטפלים", בתנאי שהשתתפותם אושרה ע"י סאם. מה שבטוח, הוא, שבתום "קורס מטפלים" – אין שום "חובה" להיות מטפל, או לטפל באנשים בפועל.
 

תלמיד ב"קורס מטפלים" צריך לחוות גם טיפול פרטני?

אנחנו ממליצים מאוד לכל תלמיד ב"קורס מטפלים" שלא חווה טיפול בשיטת "אהבה רבה", לחוות מהו הטיפול, מעבר לאימונים ההדדיים בתוך הקבוצה כחלק מהלימודים. וזאת, כדי לעמוד על אופי הטיפול כמטופל, דבר שיתרום מאוד ליכולות הטיפול שלו.
 


שאלות בנושא הטיפולים האישיים


האם פגישה של שעה מספיקה?
כן, לחלוטין. בכל פגישה מתקבלת האינפורמציה והאנרגיה המתאימה בדיוק לפגישה זו. לא מחסירים דבר. כל התנאים הנוצרים בבית "אהבה רבה" נועדו להעניק לציבור תנאים אופטימאליים לריפוי ולהתפתחות עצמית. בשעה אחת - המטפל/ת מספיק/ה בקלות להקשיב, לעשות אבחנה ולטפל.


מהו פחות או יותר משך תהליך הריפוי? לכל בעיה יש בוודאי משך זמן טיפול אחר, אבל מהו סדר הגודל הכללי, של טראומת ילדות, למשל?

זאת שאלה שאי אפשר לענות עליה. כי לכל אדם יש את הקצב שלו, ולכל אדם, בכל זמן נתון, ישנו קצב אחר. האמנות שבשיטת "אהבה רבה" היא ללכת עם המטופל בקצב שלו, למקומות הנכונים לו. המטפל/ת נמצא/ת שם כדי לתמוך בתהליך של המטופל, שמכתיב את קצב הטיפול, את עומקו, ואת נושאיו. "הדמיה" מסוימת (ראו סעיף: מה היא "שפת אהבה רבה"?) יכולה לקחת אותנו אל "חווית מקור" בסשן אחד, ואז לפתור נושאים שאנחנו סוחבים איתנו שנים רבות. ובפעמים אחרות - התהליך הוא איטי יותר, מורכב ומסובך. זה תלוי מאוד במוכנות, בנכונות, בבשלות וביכולת של המטופל להתמודד עם מצב מסוים.
 
האם הטיפול בטוח יצליח?
הצלחתו של הטיפול תלויה רבות בנכונות של המטופל/ת לעבור תהליך ולהשתנות. החלק האנרגטי של הטיפול אינו תלוי במטופל/ת, אבל החלק המודעותי קשור גם קשור. אמרנו את זה בהקשרים אחרים, ונחזור על זה שוב: יש הכרח שהמטופל/ת ייקח/תיקח חלק פעיל ו"נוכח" בטיפול שלו/ה. ומנגד, המטפלים בשיטת "אהבה רבה", יעניקו כל מה שאפשר כדי לעודד ולעזור לכל מטופל/ת להגשים את עצמו/ה.
 
האם אפשר לקבל יעוץ טלפוני במקום להגיע לבית "אהבה רבה" בהוד השרון?
טיפולים פנים אל פנים בבית "אהבה רבה" תמיד עדיפים על טיפולים טלפוניים. המקרים בהם שיחות הייעוץ והטיפול נערכות בטלפון הם עבודה עם לקוחות מחו"ל, או טיפולים באנשים מאושפזים, או שאינם ניידים כלל. במקרים אלה הטיפול נעשה בדרך כלל תוך שימוש בתוכנת סקייפ ובמצלמת אינטרנט.
 
האם שיטת "אהבה רבה" מטפלת בכל סוגי המחלות?
בעיקרון כן. הדרך שבה שיטת "אהבה רבה" תופסת מחלות, שונה מסוג האבחנה המקובלת ברפואה המודרנית. כי בעוד שהרפואה המודרנית מתמקדת בפתרון הסימפטומים של המחלה, שיטת "אהבה רבה" מבררת קודם כל מדוע הופיעה המחלה.
הגורם או הגורמים שאובחנו זוכים לעבודה טיפולית, כדי שהמחלה תאבד את הקרקע ממנה צמחה. טיפול ברמת עומק זו מעלה את הסיכוי שהמחלה לא תחזור, ושלא תחליף את פרצופה במחלה אחרת. במלים אחרות, הטיפול הוא קודם כל באדם על תהליכיו האישיים ביותר, ולא רק במחלה. במידה שהמטפל/ת חושב/ת כי אין בכוחה של שיטת "אהבה רבה" לעזור בסיטואציה מסוימת, מיד מיידעים על כך את הלקוח\ה.
 
 
האם השיטה מתאימה לכל גיל? האם הטיפול מתאים גם לתינוקות, לילדים ולבני נוער?
כן, בהחלט. בבית "אהבה רבה" ישנם מטפלים ספציפיים המטפלים בילדים ובנוער. תינוקות וילדים קטנים מגיעים, כמובן, עם הוריהם. הנחייה נוספת בעניין זה תינתן להורים לפני הטיפול ובמהלכו. בדרך כלל הילדים אוהבים מאוד להגיע לטיפולים. ישנן הצלחות טיפוליות מרתקות ומרגשות בעבודה עם פעוטות ילדים ונוער, במיוחד כשההורים נכונים לעבור תהליך במקביל לילדיהם.
 
האם אפשר לבוא לייעוץ ביחד? למשל לייעוץ זוגי?
גם כשמדובר במערכת יחסים - לכל פרט יש את הצד, ההבנות  והתהליכים האישיים שלו שעליו לעבור. לכן ההמלצה היא שכל אחד יעבור את התהליך בעצמו, ולכל אחד יהיו טיפולים נפרדים. בכל מקרה, רצוי ששני בני הזוג יגיעו ויכנסו לתהליך הטיפולי גם לחוד וגם ביחד.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
בניה, ניהול תוכן וקידום אתרים

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן